Technologie
Kawasaki

Poskytnout jezdci dokonale ovladatelný výkonný motocykl s jedinečnou individualitou a vyspělými technologiemi a užít si tak radost z jízdy, tak to je přesně náš cíl.

Technologie motoru

Již od svého prvního motocyklového motoru představeného v roce 1950 společnost Kawasaki při vývoji svých vysoce výkonných motorů neustále sleduje a využívá ty nejnovější technologie.

IMU - Inerciální měřící jednotka Kawasaki

Kombinací proprietárního softwaru (software s uzavřeným kódem) a dynamického modelování (aktuální data z gyroskopu) umožňuje ve spolupráci s inerciální jednotkou Kawasaki IMU (Inertial Measurement Unit) mít ještě přesnější povědomí o aktuálním stavu podvozku, což je ten správný klíč k posunu elektroniky motocyklů Kawasaki na ještě vyšší úroveň.

VÍCE

KEBC - Motorová brzda Kawasaki

Kawasaki Engine Brake Control (KEBC) - neboli motorová brzda Kawasaki umožňuje jezdci nastavit úroveň brždění motorem přesně podle jeho aktuálních požadavků.

VÍCE

KLCM - Kawasaki Launch Control (kontrola rozjezdů)

KLCM (Kawasaki Launch Control Mode) tedy kontrola rozjezdů optimalizuje zrychlení elektronickým řízením výkonu motoru tak, aby nedošlo k prokluzu zadního kola při ostrém rozjezdu například při sprintu, nebo na startu závodu atd...

VÍCE

Elektronický tempomat Kawasaki

Elektronický tempomat Kawasaki umožňuje Vašemu motocyklu jet stálou  Vámi definovanou rychlostí. Tato funkce pomáha řidiči snižit únavu a zvyšuje komfort na dlouhých cestách.VÍCE

Indikátor ekonomické jízdy "ECO"

Indikátor ekonomické jízdy se zobrazí na přístrojové desce v případě, že má motocykl právě v ten okamžik ideální (ekonomickou) spotřebu paliva.

VÍCE

Zdvojené vstřikování paliva

Dva samostatné vstřikovače, každý se samostatnou rolí, pracují při různých otáčkách, aby poskytovaly jak rychlou odezvu na přidání plynu, tak i vyšší výkon při vysokých otáčkách.

VÍCE

KTRC - Kontrola trakce Kawasaki (3-stupňová)

3-stupňová KTRC (Kawasaki Traction Control), je sofistikovaný systém kontroly trakce od Kawasaki, který je vhodný pro různé styly jízdy od sportovní až po cestovní.

VÍCE

KTRC - Kontrola trakce Kawasaki (1-stupňová)

KTRC (Kawasaki Traction Control) je systém kontroly trakce zadního kola zabraňující jeho prokluzu při zrychlení.

VÍCE

Launch Control - kontrola rozjezdů pro MX motocykly

Launch Control Mode je motokrosový startovní režim, který pomáhá jezdcům optimalizovat start tím, že minimalizuje protočení zadního kola při startu.

VÍCE

Volitelné palivové mapy (3 výkonové režimy) Kawasaki

Tři stupňový Power mode umožňuje nastavit výkonový režim motoru ve třech stupních. 

VÍCE

Režim úspory paliva

Režim úspory paliva si může každý jezdec aktivovat sám, když přepne řídící jednotku motoru na palivovou mapu, která snížením výkonnostních charakteristik šetří palivo a tak zvyšuje dojezd motocyklu.

VÍCE

Zdvojené škrtící klapky

Zdvojené škrtící klapky Kawasaki umožňují dosažení vyššího výkonu a zároveň umožňují přesnější ovládání a dávkování plynu.

VÍCE

Asistovaná, antihopingová spojka

Na základě závodní technologie byl tento asistent vyvinutý tak, aby umožnoval využít maximálně brzdného účinku motorku a zároveň zabraňuje zablokování zadního kola při rychlém podřazování.

VÍCE

Volitelné palivové mapy (výkonové režimy) Kawasaki

Volitelné palivové mapy (výkonové režimy) Kawasaki umožňují jezdci změnit nejen odezvu na přidání plynu, ale i maximální výkon motoru tak, aby vyhovoval dané jízdní situaci.

VÍCE

S-KTRC - Sportovní kontrola trakce Kawasaki

S-KTRC (Sport-Kawasaki Traction Control) je kontrola trakce využívaná v MotoGP A WSBK určená pro sportovní a závodní využití.


VÍCE

KQS - Kawasaki Quick Shifter (rychlořazení)

KQS (Kawasaki Quick Shifter) umožňuje řazení nahoru a dolů bez použití spojky.

VÍCE

KEBC - Motorová brzda Kawasaki

KEBC (Kawasaki Engine Brake Control) umožňuje jezdcům zvolit si preferovanou míru brzdění motorem.

VÍCE

KTRC - Kontrola trakce Kawasaki (3-režimy, 9-úrovní)

KTRC (Kawasaki Traction Control) - Kontrola trakce Kawasaki s 9ti úrovněmi nastavení je nejpokročilejší systém kontroly trakce, kterou továrna Kawasaki nabízí ve výbavě svých motocyklů. Tato kontrola trakce nabízí jak maximální sportovní jízdní výkon stroje, tak i klidnou jízdu s velkou jistotou na kluzkém povrchu.

VÍCE

Sada ke snížení výkonu - pro skupinu A2 (dle normy EURO 4)

Sada ke snížení výkonu upraví motocykl tak, aby jeho motor poskytoval výkon maximálně 35 kW, a splňoval tak omezení řidičských oprávnění skupiny A2 a také vyhovoval potřebám autoškol pro výcvik jízdy na motocyklu.

VÍCE

Elektronicky ovládané škrticí klapky

Kromě vstřikovačů jsou nyní plně elektronicky ovládané také škrtící klapky v sání, takže do motoru jde vždy jen optimálně složená směs. To vše má za následek velmi jemný a hladký chod motoru,přesnou distribuci výkonu, vysoký maximální výkon a nízké emise. Elektronicky ovládané škrticí klapky dále umožňují aplikaci pokročilých elektronických asistentů, které pomáhají jezdci zvládat stroj za jakýchkoliv situací..

VÍCE

KCMF - Asistent průjezdu zatáčkou Kawasaki

Za pomoci nejnovějšího pokročilého softwaru Kawasaki a zpětné vazby od kompaktní jednotky Bosch IMU (Inertial Measurement Unit) monitoruje KCMF parametry motoru a podvozku v zatáčce - od vjezdu do zatáčky, přes apex, až po výjezd ze zatáčky - modulaci brzdné síly a výkon motoru a usnadňuje tak plynulý přechod z akcelerace na brzdění a naopak. Toto vše pak pomáhá jezdcům udržet v každé zatáčce ideální jízdní stopu.

VÍCE

Kompresorem přeplňovaný motor Kawasaki

Obrovský potenciál vysoce kompaktního a velmi účinného přeplňovaní motoru byl navržen zcela interně a je dokladem jedinečné technologie, kterou majoritně vlastní skupina Kawasaki Heavy Industries (KHI).

VÍCE

KTRC - Kontrola trakce Kawasaki (2-stupňová)

Dva režimy kontroly trakce KTRC pokrývají širokou škálu jízdních podmínek. Nabízejí buď ostřejší nastavení pro sportovní jízdní výkon, nebo klidnější nastavení ideální pro běžnou jízdu nebo na mokrý a kluzký povrch.

VÍCE
Zobrazit více CLOSE

Technologie podvozku

Výsledkem našeho pokročilého inženýrství a důkladného testování je neustále usilovat o vynikající spolehlivost, bezpečnost a výkon našich výrobků.

Zobrazit více CLOSE