back to model

Technologie
Kawasaki Technologie motoru

Již od roku 1950, kdy Kawasaki představila první motocyklový motor, vývojové oddělení Kawasaki vždy dávalo důraz na vývoj a inovace motorů i podvozků. I díky tomu naše dnešní modely jsou vybaveny nejmodernější technologií, která těží z mnohaletého vývoje. 

Electronic Cruise Control- Tempomat

Tempomat umožňuje vozidlu jet stálou setjnou rychlostí. Tato funkce pomáha řidiči snižit únavu a zvyšuje komfort na dlouhých cestách.Tempomat nastaví danou rychlost (otáčky motoru) pouhým stiskem tlačítka.
Řidič tak nemusí neustále ovládat plynovou rukojeť, a je mu poskytnut komfort na jeho cestách. Tato funkce zároveň snižuje stres v pravé ruce.
Tempomat je součástí vybavení na sérii Kawasaki VN1700 a vodních skůtrů ULTRA 300X a 300LX. Tyto modely jsou vybaveny elektronickým ovládáním
klapek sání, to znamená, že klapky nejsou ovládány přímo otáčením plynu (pomocí lanek), ale elektronicky přes sensor polohy plynové rukojeti, který vyšle signál do řídící ejdnotky ECU. Ta nastaví správnou polohu klapek sání.
Díky tomuto řešení může být tempomat nastaven velice přesně a snadno. Bez elektronického plynu by nastavení tempomatu nebylo možné.