back to model

Technologie
Kawasaki Technologie motoru

Již od roku 1950, kdy společnost Kawasaki představila svůj první motocyklový motor, dávalo vždy vývojové oddělení Kawasaki důraz na technologický vývoj a inovace svých motorů a podvozků. I díky tomu jsou naše dnešní motocykly vybaveny tou nejmodernější technologií, která těží z mnohaletého vývoje...

Asistovaná, antihopingová spojka

Na základě závodní technologie byl tento pokročilý asistent vyvinutý tak, aby umožnoval využít maximálně brzdného účinku motoru a zároveň zabraňuje zablokování zadního kola při rychlém podřazování.

Asistovaná, antihopingová spojka byla navržena na základě zpětné vazby od našeho závodního oddělení. Tato spojka využívá dvou typů vaček (pomocnou a prokluzovou) k přitláčení lamel k sobě, nebo naopak k jejich rozpojování. Během běžné jízdy jsou lamely přitlačovány pomocnou vačkou k sobě. Toto umožńuje snížit sílu přítlačných pružin spojky, což má za následek lehčí ovládání spojkové páčky. Při náhlém velkém brzdném účinku od motoru během podřazování, dochází k odlačení spojkového koše (pomocí prokluzové vačky) a tedy k rozpojení spojkových lamel. To zabraňuje zadnímu kolu v poskakování, případně i zablokování. Tato "závodní" funkce je zvláště užitečná při sportovní jízdě na okruhu, ale pomůže i méně zkušeným řidičům při nesprávném podřazení..