Náš příběh


SHOZO KAWASAKI.

1930

Historie Kawasaki začala v roce 1878 založením loděnic panem Shōzō Kawasaki.

Dnes je KAWASAKI HEAVY INDUSTRIES obrovská globální společnost, která operuje na velmi různorodých trzích. Vždy je však na čele ve vývoji vyspělých technologií. Sériová výroba motocyklů byla zahájena před více jak 70ti lety. Náš první motocyklový motor byl navržen na základě zkušeností z produkce leteckých motorů. Náš vstup do motocyklového průmyslu byl podpořen konstantním úsilím ve vývoji nových technologií. V průběhu let jsme vyrobili bezpočet nových modelů, které ovlivnily vývoj světových trhů. Vytvořili jsme mnoho motocyklových legend založených na rychlosti a síle našich strojů. V roce 1996 jsme vyrobili desetimiliontý motocykl, což je ten nejlepší doklad naší schopnosti nabídnout stroje široké škále jezdců. Společnost Kawasaki i nadále pokračuje s heslem " Let the good times roll", a bude i nadále vyvíjet a vyrábět nové a nové legendární motocykly.

  • Mějte však na paměti, že Kawasaki není jen výrobce motorů, motorek a výrobků pro volný čas, ale i letecké techniky, kolejových vozidel, energetických celků, vybavení pro recyklaci materiálu a transportních systémů.
  • Zužitkovává tak bohatství know-how, které dokázala nashromáždit za svoji existenci, tedy za více jak 100 let.
  • Lodní divize produkuje stále větší, rychlejší a více automatizované transportní lodě s co nejúspornějším provozem.
  • Naše loděnice vyrábí zejména moderní lodě na přepravu kapalného plynu.
  • Aplikováním leteckých zkušeností, náš Jetfoil pluje na hladině rychlostí až 45 uzlů.
  • Kawasaki, jako člen konsorcia japonských loděnic je zodpovědná za stavbu Techno-Superliner, což je nová generace lodě vezoucí náklad 1000 tun rychlostí až 50 uzlů.

Kawasaki je výrobce vlaků Shinkansen, které dosahují až 380km/hod. Naši inženýři vyvíjejí další nové kolejové transportní systémy.
V leteckém průmyslu se prosazujeme nejen ve výrobě leteckých motorů, ale i letadel a vrtulníků. Příkladem je helikoptéra MBB K 117 a  části dopravního Boeingu 777.  Jsme také důležitým hráčem ve vývoji letounu Supersonic Transport (SST), který bude létat ve výškách  20km a rychlostí 2,5 machu. Náš vývoj jde tak za hranice zemské atmosféry a účastníme se tak soutěže o dobývání vesmíru. Kromě zakázek ministerstva obrany Japonska se účastníme mezinárodního vývoje letadel jako je V2500, RB211/Trent, PW4000 nebo CF34. Vyvíjíme pomocné motory pro letecký průmysl včetně motorů pro malá letadla. Naše účast ve vesmírné projekci pro NASDA, JAXA (Japonská agentura pro dobývání vesmíru) je realizována ve speciálním raketovém komplexu, kde se také vyvíjejí geodetické satelity.

/

Od devadesátých let pracujeme na vývoji aerodynamického opláštění H-U rakety a staráme se o kompletní servis raketového komplexu. Máme také zkušenost s vývojem pojízdných nosičů raket, vesmírným robotickým systémem pro mezinárodní vesmírnou stanici, HOPE-X - což je experimentální letoun pohybující se po orbitální dráze a speciálním mechanismem pro ukotvení satelitů ETS-VU. Zabýváme se také projekty tréninkových center pro astronauty.

Naše projekční kanceláře projektují mosty a nebo i výškové budovy. Nemalým úspěchem byl Eurotunel spojující Anglii s Francií, který hloubily naše vrtací stroje. Podobné razící zařízení pomohlo vybudovat Trans Tokyjskou dálnici. Kawasaki je proslulá stavbou mostních konstrukcí a její nejproslulejší dílo je Akashi Kaikyo visutý most, ve své době nejdelší na světě. Kawasaki si uvědomuje jak důležité je životní prostředí. Proto při projektování továren, nových technologií nebo hledání nových zdrojů energií si dává záležet na udržení příznivého prostředí. Tovární komplex na recyklaci materiálu (CCPP) používá nízko znečišťující přírodní plyn pro pohon turbín, přičemž teplo ze spalin se používá na generování elektrického proudu. Městský odpad slouží jako zdroj na ohřev vody.

Další technologie zahrnují úpravu vody nebo odsíření tepelných elektráren. Kawasaki vždy bude monitorovat technologie budoucnosti jako např. energie jaderné fúze. Jméno Kawasaki reprezentuje vždy technologickou iniciativu, která reprezentuje širokou škálu mezinárodních projektů a sloužící každodennímu životu. V každém kroku společnost přikládá nejvyšší důležitost pro lidstvo a životní prostředí. Za posledních 100 let vývoje se naše společnost etablovala jako vedoucí technologický podnik. V 21. století je naše společnost připravena hrát vedoucí roli ve světě inovací.