Historie a poslání

Poskytnout jezdci dokonale ovladatelný výkonný motocykl s jedinečnou individualitou a vyspělými technologiemi a užít si tak radost z jízdy, tak to je přesně náš cíl.

Divize motorů a motocyklů je samostatnou částí koncernu Kawasaki Heavy Industries, Ltd. (KHI), která nabízí a prodává své produkty přímo zákazníkům.

Tato divize vyrábí celou škálu produktů, včetně motocyklů, čtyřkolek ATV, rekreačních a pracovních čtyřkolek Mule, vodních skútrů JET SKI® a malých benzinových motorů.


1963

  • V roce 1963 se firmy Kawasaki a Meguro sloučily, aby vznikla Kawasaki Motorcycle Co., Ltd.

Společnost Kawasaki od svého debutu v roce 1953 představila několik historicky vyjímečných motocyklů, jako byly například dvoutaktní "H1", čtyřtaktní "Z1" , "GPz 900R", "GPz 750 Turbo"a "ZXR 750". všechny tyto motocykly byly důležitým milníkem v historii motocyklů a díky své pokročilé technologii a know-how byly vždy o krok před konkurencí... Z aktuálních motocyklů jmenujme například kompresory přeplňované motocykly Kawasaki Ninja H2 a H2R.
Divize motocyklů průběžně rozšiřuje řadu svých produktů dle aktuálních potřeb zákazníků a pokračuje v budování svého letitého renomé...