Newsletter

Oficiální newsletter Kawasaki

24 Duben 2023 Petr Svoboda senzačně ovládl závodní víkend WSBK v Assenu!


Tak tomu se říká vstup do sezony! Parádní úvod letošního ročníku předvedl český závodník Petr Svoboda (Kawasaki Ninja 400), jemuž se v úvodním podniku MS Supersport 300 podařilo v Assenu vyhrát oba dva závody. Před víkendem v Barceloně mu tak patří plný počet bodů a to znamená, že je zároveň lídrem průběžného hodnocení!

Úspěšný závodní víkend v Assenu, Petr Svoboda komentoval slovy: „První závod byl pro mě obtížný, protože jsem s proměnlivými podmínkami válčil v Superpole. Chtěl jsem být po startu co nejdřív v první skupině. Najel jsem pár míst, získal potřebné tempo, počkal na posledních pět kol, a nakonec se mi podařilo vyhrát.“

„Nečekal jsem to, ale vítězství přišlo samo. V posledním kole jsem byl druhý, ale Samuel Di Sora udělal chybu a na rovince se mi ho podařilo předjet. Zůstal jsem pak na první pozici a závod dokončil. Druhý závod byl tak jako vždy - šílený. V letošním roce bylo mým cílem dokončit každý závod v první desítce možná v první pětce. Něco takového jsem ale opravdu nečekal. Bylo to úžasné!“ dodal závěrem Petr Svoboda.

Po prvním závodě v Assenu Petr Svoboda vede šampionát WorldSSP300 s náskokem 20 bodů na druhého jezdce v pořadí.


Pro modely

Ninja 400 2023
2023
Ninja 400
Podrobnosti k modelu
Ninja 400 Performance 2023
2023
Ninja 400 Performance
Podrobnosti k modelu
Z400 Performance 2023
2023
Z400 Performance
Podrobnosti k modelu