Technologie
Kawasaki Technologie motoru

Již od roku 1950, kdy Kawasaki představila první motocyklový motor, vývojové oddělení Kawasaki vždy dávalo důraz na vývoj a inovace motorů i podvozků. I díky tomu naše dnešní modely jsou vybaveny nejmodernější technologií, která těží z mnohaletého vývoje. 

KTRC (3-stupňová)

3-Mode KTRC (Kawasaki TRaction Control), je nejsofistikovanější systém kontroly trakce od Kawasaki, který je vhodný pro různé styly jízdy od sportovní až po cestovní.

3-stupńová  kontrola trakce KTRC kombinuje technologie 1-stupňové KTRC, která zabrňuje prokluzu kola na kluzkém povrchu a S-KTRC, která poskytne řidiči volitelné nastavení přesně podle jeho stylu sportovní jízdy, a která jako jediná může poskytnout maximální akceleraci s určitým prokluzem zadního kola. Snadno přístupný ovladač na levém řidítku umožňuje snadné nastavení jednoho ze tří stupňů kontroly trakce, a to i během jízdy.
Mód 1 a 2 zajiš´tují optimální trakci podobně jako S-KTRC. Tyto první 2 módy jsou navrženy, aby byla umožněna maximální akcelerace. Mód 1 je vhodný pro suchý povrch s dobrou přilnavostí. Mód 3 odpovídá nastavení jako u 1-stupňové KTRC, kdy je okamžitě omezen výkon motoru při možném prokluzu kola. Tento mód je ideální pro jízdu na mokrém povrchu nebo povrchu se sníženou přilnavostí. 3-stupňová kontrola trakce je jeden z nejvíce sofistikovaných systémů vyvinutých firmou Kawasaki.