Technologie
Kawasaki Technologie podvozku

Výsledkem našeho pokročilého inženýrství, důkladného testování a neustálé snahy o vynikající spolehlivost, bezpečnost a maximální výkon jsou technologie, z nichž těží konstrukce našich motocyklů jen to nejlepší a zaručují Vám tak bezpečnou a zábavnou jízdu se spoustou skvělých zážitků...

KIBS - Inteligentní ABS systém Kawasaki

KIBS (Kawasaki Intelligent anti-lock Brake System) je precizní brzdový systém navržený speciálně pro rychlé supersportovní motocykly, který nabízí dosáhnout maximální možný brzdný účinek v dané situaci, při zachování přirozeného citu při brždění.


Společnost Kawasaki vyvinula systém KIBS, jako svůj nejmodernější ABS systém, který opravdu jen minimálně ovlivňuje razantní sportovní jízdu. Jedná se o první sériově vyráběný brzdový ABS systém, který propojuje elektronickou řídicí jednotku ABS a elektronickou řídicí jednotku (ECU) motoru. Kromě porovnávání rychlosti otáčení předního a zadního kola monitoruje KIBS i hydraulický tlak v brzdičích, pozici škrtících klapek v sání, otáčky motoru, činnost spojky a aktuální zařazený převodový stupeň. Tyto informace jsou v reálném čase analyzovány a slouží k určení ideální brzdné síly. Díky přesné a rychlé kontrole je eliminován pokles hydraulického tlaku v brzdném systému vyskytující se u běžných ABS systémů. Systém KIBS navíc umí potlačit zdvihání zadního kola při razantním brzdění, a přitom kontrolovat brzdnou sílu na zadním kole.