Technologie
Kawasaki Technologie podvozku

Již od roku 1950, kdy Kawasaki představila první motocyklový motor, vývojové oddělení Kawasaki vždy dávalo důraz na vývoj a inovace motorů i podvozků. I díky tomu naše dnešní modely jsou vybaveny nejmodernější technologií, která těží z mnohaletého vývoje. 

KIBS

KIBS (Kawasaki Intelligent anti-lock Brake System) je velice přesný bezpečnostní brzdový systém navržený speciálně pro supersportovní motocykly, který nabízí maximální brzdný účinek při zachování přirozeného pocitu z brzd.


Kawasaki vyvinula KIBS jako nejmodernější ABS, které jen minimálně ovlivní sportovní jízdu. Je to první sériově vyráběné ABS, které propojuje řídící jednotku ECU od ABS a ECU motoru. Kromě porovnávání rychlosti předního a zadního kola KIBS monitoruje brzdnou sílu, pozici klapek sání, otáčky motoru, činnost spojky a převodový stupeň. Tyto informace jsou bleskově analyzovány a slouží k určení ideální brzdné síly. Díky přesné rychlé kontrole je eliminován velký pokles tlaku kapaliny vyskytující se u běžných systémů ABS. Systém navíc umí potlačit zdvihání zadního kola při razantním brzdění, a přitom kontrolovat brzdnou sílu na zadní kolo.