Technologie
Kawasaki Technologie podvozku

Již od roku 1950, kdy Kawasaki představila první motocyklový motor, vývojové oddělení Kawasaki vždy dávalo důraz na vývoj a inovace motorů i podvozků. I díky tomu naše dnešní modely jsou vybaveny nejmodernější technologií, která těží z mnohaletého vývoje. 

K-ACT ABS

K-ACT (Kawasaki Advanced Coactive-braking Technology) ABS je vyjímečný brzdový systém propojující přední a zadní brzdu pro stabilní brzdění.

K-ACT ABS je důmyslný protiblokovací systém navržený taky, aby zamezil zablokování kol během brzdění. K-ACT ABS byl navržen zejména pro cestovní modely, u kterých se hmotnost blíží 300kg, a to před naložením zavazadel a jízdou se spolujezdcem. K-ACT propojuje přední a zadní brzdu,
a monitoruje, jakou brzdnou sílů používá jezdec na obě kola. Například při zmáčknutí přední brzdy řídící jednotka ABS aktivuje zadní brzdu, a tak stabilizuje motocykl, aby byl vyvážen během brzdění. Při použití jen zadí brzdy systém aktivuje i přední brzdu, aby rozložil brzdný účinek a nedošlo tak k zablokování zadního kola.
Dle rychlosti motocyklu systém K-ACT vyhodnotí optimální rozložení brzdného účinku, a zajistí tak silný stabilní brzdný účinek i pro těžší cestovní motocykly.